Zielony kamień szlachetny w biżuterii

Categories biżuteriaSzmaragdy

Słynący ze swej niepowtarzalnej zielonej barwy o charakterystycznym odcieniu szmaragd jest niezwykle cenionym przez projektantów biżuterii kruszcem. Klejnoty z jego obecnością uchodzą za jedne z najbardziej wytwornych i luksusowych dodatków. Biżuteria ze szmaragdami potrafi doskonale dopełnić kreację dodając jej niepowtarzalności, a jej właścicielce czaru.

z24Biżuteria z prawdziwymi szmaragdami nie jest biżuterią tanią. Jednak ze względu na jej unikalny wydźwięk i ponadczasowe piękno, wciąż znajduje nabywców. Pierścionek ze szmaragdem będzie doskonałą opcją dla zakochanego mężczyzny chcącego podarować swojej wybrance iście wyjątkowy klejnot z okazji zaręczyn, jubileuszu lub w innej doniosłej chwili. Niezwykle urzekająco prezentują się szmaragdy w oprawie z białego złota. Taki klejnot będzie piękną i efektowną ozdobą dłoni. Warto zwrócić także uwagę na nie mniej urokliwe pierścionki ze szmaragdami w klasycznym, żółtym złocie. Prezent w postaci pierścionka z jednym większym szmaragdem albo z kilkoma miniaturowymi kamieniami oraz intrygującymi zdobieniami wokół na pewno przyniesie obdarowywanej osobie wielką radość.

Naszyjniki i bransoletki ze szmaragdami to biżuteria, która wpasuje się w najbardziej odświętne okazje. Takie dodatki będą wspaniałym uzupełnieniem sukni wieczorowej. Jednakże ze względu na mocną, nasyconą kolorystykę szmaragdów, należy uważać przy doborze odpowiedniej kreacji, aby jej barwa nie kłóciła się z intensywnym tonem biżuterii. Z suknią wieczorową na ramiączkach lub bez ramiączek pozostającą w odcieniach bieli, czerni, beżu lub innych neutralnych barwach świetnie będzie harmonizować naszyjnik z jednym dużym szmaragdem albo kolia z wieloma mniejszymi. Jeśli krój sukni wymaga rezygnacji z ozdób na szyję, świetnie sprawdzi się bransoleta ze szmaragdami – mocny, przykuwający wzrok akcent na dłoń, który można połączyć z subtelnymi kolczykami lub pierścionkiem.

Czarujący efekt uzyskamy zakładając bransoletkę, w której szmaragdy występują w towarzystwie miniaturowych diamencików. Równie zachwycająco prezentować się będą bransoletki z białego lub żółtego złota bądź srebra ze szmaragdowymi zdobieniami w formie kwiatów, listków, ornamentów. Szukając biżuterii na specjalne okazje, warto też wziąć pod uwagę kolczyki ze szmaragdami. Jeśli mamy upiętą lub krótką fryzurę i poszukujemy kolczyków, które dodałyby nam czaru i kobiecości oraz uzupełniłyby i ożywiły naszą kreację, kolczyki ze szmaragdami będą rewelacyjnym wyborem.

Biżuteria ze szmaragdami to duży wydatek. Jeśli nie pozwala nam na nią zawartość portfela, zawsze można skorzystać z biżuterii z kamieniami syntetycznymi albo podobnymi do szmaragdu, na przykład z oliwinem lub dioptazem.